I rocznica nadania imienia Ignacego Łukasiewicza Samorządowemu Gimnazjum w Gniewinie

• Autor: Anna Srubo
  • 2016-04-06 10:20:54
  • Gimnazjum,

Dnia 8.01.2015 r. odbył‚a się™ w naszej szkole uroczystość‡ – I. rocznica nadania imienia Ignacego Łukasiewicza naszemu gimnazjum. Z tej okazji odbył się™ uroczysty apel.

Dnia 8.01.2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość – I. rocznica nadania imienia Ignacego Łukasiewicza naszemu gimnazjum. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. P. Dyrektor, Mariola Nawrocka, w swojej przemowie przypomniała, dlaczego właśnie Łukasiewicz został patronem naszej szkoły. Głos zabrał również przedstawiciel władz samorządowych, p. Orzeł, który zwrócił uwagę, czego uczy nas postawa bohatera i jak wiele z jego życia możemy przełożyć na nasze.

P. Łukasz Krefta i p. Ewa Jankowska wręczyli nagrody laureatom szkolnego konkursu o życiu i działalności naszego patrona – Łukasiewicza. Trzecie miejsce zajął Patryk Dampc z klasy IIIGa, II miejsce – Aleksandra Pajda z klasy IIGa, I. miejsce zdobyła Emilia Warmińska z klasy IIGa. Zwycięzcy otrzymali bony podarunkowe do księgarni. Gratulujemy!

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez p. Aleksandrę Kalkowską i p. Różę Metz-Szymikowską – uczniowie w formie wywiadu z Łukasiewiczem zaprezentowali jego sylwetkę i przypomnieli, jakimi wartościami kierował się w życiu patron naszego gimnazjum. Patriotyzm, wytrwałość, odpowiedzialność i wrażliwość serca to cechy, które my, gimnazjaliści, możemy cenić w nim najbardziej. Jest on wzorem do naśladowania oraz pokazuje nam drogę, którą powinniśmy kroczyć.

Zgodnie z tradycją całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru.